درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سپاس خداوندی را که بشر را به برهان حقانیت وجود ذی‌جود آخرین فرستاده‌اش و نور روشنی‌بخش کلام‌الله مجید هدایت کرد و ملت شریف ایران را با هدیۀ آسمانی انقلاب‌اسلامی و حیات در ذیل نعمت ولایت در مسیر رشد و تعالی قرار داد.

انقلاب‌اسلامی، نعمت بی‌بدیلی بود که رهین ملت ایران شد تا مسیر تمدن سازی اسلامی و الگو شدن برای جهان بشریت را بپیماید و البته در این طریق راه ناپیموده هنوز زیاد است و نیازمند گام‌هایی استوار و خردورزانه هستیم. اندیشکدۀ برهان که متشکل از جمعی از فرزندان انقلاب‌اسلامی است، کانونی است فعال در زمینه تبیین گفتمان تمدن‌ساز انقلاب‌اسلامی. تلاش این موسسه اندیشه‌محور بر این است که با تکیه بر سرمایه و استعداد معرفتی – علمی نیروهای فرهیخته جریان انقلابی و ارزشی به تبیین گفتمان انقلاب کمک کرده، در مسیر تربیت نیروهای فکری تراز انقلاب‌اسلامی و یا به تعبیری «مؤمن اندیشه‌ورز جهادی» بکوشد.

این موسسه مسیر مطلوب خود را حرکت در چارچوب الگوی امام-امت می‌داند و بر این اساس، مبنای گفتمان‌سازی جهادگران فکری این اندیشکده بر پایۀ تبیین بیانات و دغدغه‌های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و تولید پژوهش‌های معرفتی و راهبردی معطوف به این مهم است. اندیشکدۀ برهان بر آن است که در مسیر یک جهاد فکری و اعتقادی منسجم و متقن با پاسخگویی مستدل و منطقی به پرسش‌ها و مسئله‌های کنونی جامعه، گره‌گشایی از معضلات فکری و نظری و شبهه زدایی و تولید تحلیل و تأملات سالم و پالوده از کج‌اندیشی و انحراف، گام بردارد.

در این راستا، انتشارات «دیدمان» به مدیر مسئولی آقای امیرعلی ناقدی- دانش آموخته حوزه رسانه- زیر نظر اندیشکده برهان، برای استفاده بهینه مخاطبان این موسسه اعم از دانشجویان، طلاب و اساتید جبهه انقلاب اسلامی؛ از آثار مکتوب اندیشکده برهان در قالب‌هایی چون کتاب، کتابچه و اندیشنامه از سال ۱۳۹۴ موفق به اخذ مجوز فعالیت شد و فعالیت رسمی خود را در حوزه‌ی تالیف، چاپ و توزیع کتاب شروع نمود. خدا را شاکریم که در این عرصه، توفیقِ تولید آثاری فاخر در چارچوب ماموریتی اندیشکده برهان را نصیبمان کرد.